cena odstránenie graffitiAsi budem pichľavý viac ako obyčajne, ale niektoré veci ma vedia vytočiť bez ohľadu na slušné, či skôr korektné chovanie. Môj bar funguje v tejto štvrti mesta pekných pár rokov. Mám svoju stálu klientelu, nových zákazníkov a vcelku veľmi slušné renomé.

Keďže priestorové podmienky aj lokalita sú vzhľadom na susedov vhodné, dva razy do mesiaca zorganizujem menší džezový koncert. Vtedy mávam silný pocit, že mi vyletia vchodové dvere aj futrom. Ľudí máme až po strop, všade super nálada a skvelé tržby.

Takáto idyla sa začala droliť vo chvíli, keď našu štvrť „objavila“ dajaká, umelecky natvrdlá partička sprejerov. Aby sme si rozumeli. Bol som aj budem slobodný človek a uznávam právo sebavyjadrenia, hoci aj cez graffiti. Bytostne však neznášam amatérizmus prekrytý úbohou pózou a kopaním do otvorených dverí.

Poblúznení…

ako odstrániť graffitiPoblúznení mládenci doslova a dopísmena len čmárali. Ničili pritom fasády, steny, vstupné dvere domov, často tiež autá. Časom boli už všetky voľné a dostupné plochy poznačené touto vandalskou partiou do tej miery, že si na ne robila zálusk aj štátna polícia. Žiaľ, medzičasom ešte stihli navštíviť aj dvere do môjho podniku, resp. čelnú stenu domu.

V istom smere som mal vlastne dlho šťastie, keďže podnik mávam otvorený dlho do noci. Chalani si skrátka netrúfali a moju stenu obchádzali. Asi pred týždňom, bolo to v pondelok ráno, sa však všetko zmenilo. Zrejme si dali dajaký degenerovaný záväzok a počas nedeľnej noci mi „konečne“ poničili aj vchod do baru.

Pondelkové ráno tak za veľa nestálo. Postriekali snáď každý centimeter, dokonca zrejme sedeli jeden druhému na ramenách, lebo ich čmáranice siahali poriadne vysoko. Bol som rozčúlený do tej miery, že keby mi prišili v tej chvíli po ruky, mali by pod očami „nasprejované“ poriadne monokle.

Vytáča…

čím odstrániť graffitiVytáča ma do biela, keď si taký frkan, ktorý ešte nemá predstavu, čo znamená „zarábať si denne na chlieb,“ poniči majetok iného a pritom sa nafukuje pýchou, aký je frajer a umelec. Do ruky mu vraziť zubnú kefku, vedro s vodou a nech sa páči – steny budú ako nové!

Kopol som do seba kávu a panáka, vypustil paru a začal uvažovať, čo s tou stenou urobiť. V jednej chvíli ma dokonca mrzelo, že sú tí sprejeri takí ubohí amatéri. Keď by tie ich farebné fľaky a mapy za niečo stáli, nechal by som všetko tak a dajaký čas sa tváril, že ide o prejav nášho domáceho street artu.

Keďže to ale boli príšerné nezmysly, kliky-háky a čmáranice duchom chudobných, muselo prísť odborné riešenie a vrátiť fasádu tam, kde bola ešte v nedeľu po polnoci. Mal som veľké šťastie, že mi práve volal jeden známy architekt. Hneď som na neho udrel, reku robíš so stenami, múrmi a fasádami, hoď do placu firmu, ktorá ma zbaví tej graffiti obludnosti.

Architekt mi obratom ponúkol riešenie. Podľa jeho slov by som mal kontaktovať profi firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá má v branži upratovacích a čistiacich spoločností skvelé meno. Okrem iných vecí pomáha klientom aj pri odstraňovaní a s prevenciou graffiti.

Hneď…

najlacnejšie odstránenie graffitiHneď som sadol za komp a zisťoval si ešte dajaké bližšie informácie o tejto firme, lebo z podnikania veľmi dobre viem, že všetky detaily sú prospešné a raz sa môžu hodiť. Nakoniec, čím lepšie človek spozná to, do čoho chce investovať, tým viac sa mu môže podariť z danej veci vyťažiť.

Podľa webu je spoločnosť A SERVIS LIPKA jedinou profesionálnou firmou u nás, ktorá klientom plne garantuje funkčnosť antigraffitovej čistiacej metódy a ochrany, zároveň ale aj najnižšiu cenu na trhu. Toto sa mi naozaj čítalo veľmi dobre a získalo aj moje sympatie.

Firma ponúka rôzne druhy služieb, ktoré sú spojené s oblasťou graffiti. Predovšetkým ide o ich odstraňovanie, vyčistenie, potom ochranné nátery a antigraffiti nástreky. Spoločnosť A SERVIS LIPKA realizuje aj tzv. Systém čistých budov, čo zahŕňa nielen prevenciu a kvalitnú antigraffiti ochranu, ale tiež rýchle odstránenie nového graffiti.

Metódu…

prípravky na odstránenie graffitiMetódu čistenia a ochrany fasád a stien preverili dlhé roky odbornej praxe. Firma uvádza, že pri odstraňovaní graffiti z povrchov, ktoré neboli ošetrené antigraffitovou ochranou, sa pohybuje celková úspešnosť medzi 60 až 90 percentami

Ak ide o čistenie usľachtilých materiálov, napr. prírodný kameň, mramor, žula, teraco, môže sa  použitá sprejová farba môže dostať hlboko do štruktúry materiálu, a preto býva technicky a technologicky značne problematické jej dokonalé odstránenie.

Po farbe v spreji môžu totiž ostať výrazné „tiene.“ Jediným schodným riešením potom býva odborná firma, ktorá dokáža takto vandalsky poškodenú plochu kameňa, napr. mramor, špeciálne ošetriť a povrch znovu kryštalizovať.

 

Ak…

kvalitné odstránenie graffitiAk firma A SERVIS LIPKA likviduje graffiti na bežných fasádach alebo štruktúrovaných omietkach, mal by zákazník počítať s tým, že bude odstránená aj pôvodná farba fasády. Postup je nasledovný. Samotné graffiti špecialisti vyčistia, zjemnia, až na úroveň „tieňa.“ Takto ošetrené miesto zatrú vhodne zvolenou, príp. vopred namiešanou fasádnou farbou.

Keď sa na „odstránenie“ graffiti použije len pretretie poničenej plochy farbou, graffiti začne časom presvitať a objavia sa jeho pôvodné obrysy. Žiaľ, klient týmto postupom nikdy nedosiahne uspokojivý výsledok. Nakoniec bude predsa len nútený, aby fasádu poznačenú graffiti zveril do rúk odborníkom.

Technológia firmy A SERVIS LIPKA nedovoľuje čistenie v prípade, ak vonkajšia teplota klesne pod 10 stupňov. A tak býva tým najlepším riešením účinná antigraffiti ochrana. Tento náter navyše fasádu ochráni aj od bežného atmosférického znečisťovania a špine tak zabráni, aby prenikala do hĺbky plochy.

Pre…

kto odstráni graffitiPre mňa bolo navyše veľmi dôležité, že firma v rámci programu „Systém čistých budov“ klientovi poskytuje nielen jednorázové odstránenie graffitov alebo účinný antigraffitový náter, ale realizuje aj servisnú údržbu novopoškodených plôch.

Systém sa u zákazníkov veľmi osvedčil a vykazuje vysokú úspešnosť – pre bežné domácnosti aj firmy. Ak nám upratovacia a čistiaca firma fasádu ošetrila antigraffiti náterom, následná likvidácia nového graffiti bude stáť len zlomok ceny.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA zdôrazňuje, že problémom s graffiti sa dá predchádzať aplikovaním špeciálnej antigraffitovej ochrany. Tento náter predstavuje stopercentnú formu ochrany pred novými graffiti na stenách a fasádach.

Pri…

odstránenie graffiti z fasádyPri hladkých povrchoch sa nanášajú tri vrstvy. Ak sú plochy pórovité a nerovné, firma pracuje so šiestimi až dvanástimi vrstvami. Antigraffiti náter AGO dá aplikovať na rôzne druhy povrchov, dokonca vrátane plastov. Samotné nanášanie náteru je priamo závislé od klimatických podmienok.

Náter typu AGO dokáže A SERVIS LIPKA aplikovať aj na zložitejšie typy povrchu, napr. marmolit. Pri tomto type povrchu býva antigraffitová ochrana mimoriadne prospešná. Ak je totiž znečistený a bez antigraffiti ochrany, je technologicky nemožné nečistoty či graffity odstrániť. Neostáva už nič iné, len naniesť nový marmolit.

Špeciálne služby spoločnosti sa tak hodia nielen pre budovy a plochy, ktoré často zneužívajú nerozumní pouliční sprejeri, ale tiež ide o účinnú a spoľahlivú ochranu stien a fasád v blízkosti priemyselných stavieb alebo frekventovaných komunikácií.

Ak…

odstránenie graffiti z betónuAk firma zrealizuje špeciálny antigraffiti AGO náter, klientovi zároveň zmluvne garantuje, že na akomkoľvek mieste v Českej republike, na Slovensku alebo v Rakúsku, odstráni novovzniknuté graffity do 14 dní.

Pre spoločnosť A SERVIS LIPKA je rýchle a profesionálne odstránenie graffitov dôležité aj z pohľadu konceptu „Systém čistých budov.“ V praxi bolo veľa ráz overené, že ak sa nové graffiti odstraňujú, čím skôr, sprejeri pomerne rýchlo zistia, že ich „práca“ nemá dlhý život a takéto miesto finálne opúšťajú.

Naša spoločná dohoda so spoločnosťou A SERVIS LIPKA bola uzavretá skutočne bleskovo. Ľudia boli ústretoví, otvorení a profesne na výške. Takže padol záväzný termín, miesto práce, obsah a cieľ celej objednávky, doladili sa financie a hotovo.

O necelých…

odstránenie graffiti z tehálO necelých 48 hodín stáli dvaja majstri pred mojím barom a krútili hlavou, podobne ako ja pred pár dňami. Aj im vraj uniká zmysel takýchto nezmyslov, ktoré navyše nie sú zadarmo. Obaja potvrdili moju myšlienku, že keby tie „obrázky“ za niečo stáli, človek by vedľa nich dajaký čas vydržal, ale takto?

Páni boli dokonale pripravení, a tak si pozorne poobzerali fasádu pokrytú farebnými mazanicami a dali sa do práce. Nemal som veľa času sledovať ich, no aj tá chvíľa mi stačila, aby som pochopil, že sú mimoriadne skúsení a dokonale zohratí. Každý ich pohyb mal svoje miesto a nič nerobil bez znalosti veci.

Dvojica špecialistov najprv svojimi preverenými chemickými prípravkami odstránila každý kúsok nevzhľadného graffiti, pričom smerovali až takmer „na dreň.“ Na takto ošetrenej ploche potom po tých mizerných obrázkoch ostal len neurčitý tieň, ktorý dával matne tušiť, že tu ešte pred hodinou niečo bolo.

Jeden…

ochrana pred graffitiJeden z majstrov mi medzirečou povedal, že zákazníci sa často – v hneve a neistote – snažia graffiti pretrieť farbou, ktorá ich prekryje, pričom majú pocit, že takto sa farebných čmáraníc šikovne zbavili. No jediné, čo účinne pomáha, je práve takýto odborný postup.

Dvojica pracovníkov firmy A SERVIS LIPKA následne celú ošetrenú plochu pretrela zvlášť namiešanou farbou, ktorá sa snažila maximálne kopírovať pôvodný odtieň fasády. Stena okolo vchodu do môjho baru začala konečne vyzerať ako pred pár dňami.

Keď sa plocha prirodzenou cestou vysušila, pracovníci naniesli ochranný antigraffiti náter AGO, ktorý vytvoril dokonalú, ale neviditeľnú ochranu. Vďaka nemu sa moja stena nestane miestom, kde si budú sprejeri zase čmárať svoje prapodivné odkazy.

Ako…

antigraffitová ochranaAko mi pracovníci A SERVIS LIPKA povedali, dajaký sprejerský pokus sa sem-tam objaviť môže. Ale po aplikácii AGO náteru bude jeho odstránenie už len všednou a jednoduchou záležitosťou, ktorá profíkovi nazaberie veľa času.

S úsmevom mi páni naznačili, že väčšina – aspoň trochu skúsených sprejerov – veľmi rýchlo pochopí, že vybranú plochu, či stenu už chráni antigraffiti náter. Takže svoju snahu obratom vzdajú a idú si hľadať iné, nechránené miesto. Je im totiž na sto percent jasné, že by svoj čas, kúpený sprej a „umelecké nadanie“ míňali celkom zbytočne.

Keď už bolo po všetkom, stál som na chodníku, sledoval čistú plochu fasády a mal veľmi dobrý pocit, že to takto dopadlo. Na jednej strane som ďakoval známemu, že mi tak skvele poradil a posunul ma smerom k firme A SERVIS LIPKA. A na druhej strane som mal pocit uspokojenia, že firma je hodná svojho prívlastku – profesionálna.

Už…

AGO na všetky povrchyUž vtedy, a dnes dvojnásobne, som bol hlboko presvedčený, že lepšiu voľbu som ani urobiť  nemohol. Za prvé. Zbavil som sa nechutných farebných fľakov, ktorý sa občas hovorí graffiti. Za druhé. Spoznal som odbornú firmu naslovovzatých špecialistov, pre ktorých sú podobné problémy len všedným dňom bežného pracovného týždňa.

No a po tretie, a myslím si, že je toto v mojom mini zozname to hlavné. Fasáda môjho podniku získala špičkovú antigraffiti ochranu, ktorá sa bude – takmer sama – účinne brániť dalším pokusom sprejerov a mne dopraje pokoj a možnosť venovať sa svojmu vysnívanému biznisu. A ešte bonus na dôvažok. Stena môže teraz oveľa ľahšie odolávať nečistotám z ulice a zvírenému prachu, ale aj atmosférickým spadom, ktorých je v meste stále viac.

Nie som bazárový kupec ani umný sprostredkovateľ, ale v tejto chvíli veľmi rád profesionálne služby spoločnosti A SERVIS LIPKA odporúčam i do vašej ctenej pozornosti. Určite budete s výsledkom spokojný tak ako ja.

Pravda…

rady ako odstrániť graffitiPravda, ich ponúkané služby sú o máličko vyššie ako pri iných firmách, ale za poctivú kvalitu, precízne odvednú robotu a využitie moderných technológií si každý rozumný človek predsa rád priplatí. Nehovoriac o tom, že klient získa podstatne viac, ako „len“ čistú fasádu.

Navyše, firma Čistenie, odstraňovanie grafitov, zamestnáva len dokonalých profíkov a kmeňových zamestnancov, takže v žiadom prípade klientom nehrozí polovičatá, reklamácie hodná robota. No a na koniec už len kratučká poznámka. Pracovníci firmy sú nielen výborní špecialisti, ale aj veľmi príjemní a komunikatívni ľudia, takže využívať ich služby je radosť aj v zmysle obyčajného ľudského kontaktu.